Açılış: 10:00 - Kapanış: 22:00
info@babapide.com - 0212 573 73 55


HAKKIMIZDA

Baba Pide, İstanbul'un denize sıfır konumundaki ilk alışveriş merkezi olan Aqua Florya'nın Food Court katında, Karadeniz'in yöresel peyniri ve özel tereyağı ile hazırlanan pide seçeneklerini, Antep lahmacununu ve sımsıcak ev yemeklerini kendine ait özel alanda, muhteşem deniz manzarası eşliğinde sizlerin beğenisine sunuyor.

Baba Pide’nin lezzet sırrı nedir?

 

Baba Pide’nin lezzet sırrı, tüm ürünlerinin doğasına uygun yöresel malzemeler ile hazırlanıp taş fırında pişiriliyor olmasıdır. Pideler,Trabzon'daki gibi ekşi mayalı hamurdan, lahmacun ise Antep usulü hazırlanır. Kullanılan malzemelerin kaliteli, temiz ve uygun olması ise pide, lahmacun ve diğer ürünleri lezzetleri ile ayrıcalıklı kılar.

 

Baba Pide ürünlerinde kullanılan malzemeler nereden geliyor?

 

Baba Pide ürünlerinde, kaliteden ödün vermeden en iyi yöresel ürünler kullanılır ve ürünler, kesinlikle hiç bir katkı maddesi içermez. Baba Pide lezzetlerinin en önemli sırrı budur.

 

Peynir, tereyağı Trabzon Akçaabat’tan gelir, ve o peynir dışında hiç bir peynir kullanılmaz. Et ve kıyma ise çok özel bir kasaptan birinci kalite getirtilir. Kavurmalı pidede kullanılan kavurma Rize’den, yumurtalar Köyceğiz’den gelir.

 

Pideler, Trabzon pidesi olup pide hamuru, ekşi mayalı hamurdur; yani hamurdan maya üretilerek yapılır. Köylerdeki gibi hamur yoğurulur, yoğurulan hamurdan bir miktar hamur maya için ayrılır, ertesi gün hamur yoğrulurken ayrılan hamur maya olarak kullanılır. Peynirli pidenin peyniri sadece bu iş için üretilen peynirdir. O peyniri kullanmazsanız, hamuru mayalı yapmazsanız, içine Trabzon tereyağı koymazsanız Trabzon pidesi yapmamış olursunuz. Kapalı kıymalı pide Konya usulü, bıçak arası kavurmalı pidenin kavurması ise Rize’den gelen kavurma ile yapılır. Lahmacunumuz ise acılı ve acısız tamamen Antep usulü lezzete sahiptir.

 

Her biri kendine has yöresel lezzetlere sahip tüm ürünlerimizi denemenizi öneririz.

 

Malzemeleri temin edileceği yerlere nasıl karar veriliyor?

 

Lezzet danışma ekibimiz, belli sıklıklarla ürünlerimizin lezzetlerini kontrol edip, destek verir. Birlikte lezzet kontolü yapıp geliştirilmesi gereken ürünlerimizi tespit edip üzerinde çalışmalarımızı gerçekleştiririz. Lezzet danışma ekibimiz, farklı sıklıklarla ustalarımızı, lezzetimizi, malzemelerimizi kontrol eder, pidelerin doğasına uygun yapılıp yapılmadığını inceler. Kullandığımız hiçbir ürün fabrika ürünü değildir, Her bir ürünümüzün geldiği yöremiz ayrıdır.

 

Bütün satın almaları kontrol ederiz, ne alınacağına, nasıl olacağına, ne yemek pişeceğine müşterierin talepleri doğrultusunda karar veririz. Pişme süresince istediğimiz lezzette olup olmadığını kontrol ederiz. Buna göre de malzemelerin temininde nerelerden ne alınacağına karar veririz.

 

Karadeniz pidesi nasıl yenir?

 

Pidenin ortasına tereyağı, peyniri ve yumurtanın sarısı konulur. Kenarlarını elinizle koparıp, ortadaki lezzete batırıp batırıp yersiniz. Alt kısım zaten tereyağını ve yumurtayı çeker. En son alt kısmı büyük bir keyifle yersiniz.

 

Aqua Florya’nın içinde yer alması Baba Pide için nasıl bir avantaj sağlıyor?

 

Aqua Florya İstanbul’un denize sıfır konumdaki en güzel alışveriş merkezlerinden. Ziyaretçiler, alışverişle birlikte dinlenmek, yemek yemek ve güzel vakit geçirmek için geliyor; yemeğinizi yiyip, çayınızı kahvenizi içip, akşama kadar terasta oturup sıkılmadan denizi seyrederek, martılara ekmek vererek keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Top